Nazwa forum

Opis forum


#1 2009-01-23 21:33:37

Battle angel

Administrator

3567200
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 122
Punktów :   

Rock

Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe 2 pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej jest zespołowość. Muzyka tworzona zespołowo, trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), jest też często zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

Prekursorem polskiego rock and rolla jest redaktor Franciszek Walicki (nazywany "Ojcem Polskiego Rocka"), który w latach 60. powołał do życia takie zespoły jak: Rythm and Blues, Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni, Breakout, SBB i wiele innych.

Choć wymienione powyżej cechy opisują muzykę rockową, nie jest ona homogenicznym gatunkiem. W istocie, w skrajnych przypadkach mamy do czynienia ze sprzecznymi cechami. Z tego powodu wprowadzono mnogość kategorii dzielących poszczególne podgatunki i style istniejące w ramach głównego gatunku. Klasyfikowanie takie jest niezwykle trudne i zwodnicze ze względu na wielką dynamikę, z jaką ten gatunek się rozwija oraz postawy indywidualistyczne twórców. Mimo to, wyróżniono kilkanaście podgatunków i wiele dziesiątek stylów, które pomagają ogarnąć tę różnorodność. Podział na gatunki i style jest czysto arbitralny.


Per Aspera Ad Astra!

Offline

 

#2 2009-01-25 21:10:57

Magic Girl

nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 35
Punktów :   
WWW

Re: Rock

Ja bardzo lubię ROCK. Może powiem własnymi słowami o moich odczuciach i rozważaniach.
Rock, ogółem muzyka rockowa to nie tylko (jak niektórym się kojarzy) faceci z długimi włosami rozwalający swoje gitary na koncertach. To nie hałas, jak niektórzy twierdzą. Muzycy, którzy komponują piosenki rockowe to zazwyczaj poeci. Umęczone dusze, które chcą przekazać (czasem w dobitny sposób) swoje przemyślenia, refleksje na trudne tematy, czasami TABU dla ludzkości. Natomiast ostre brzmienia gitar, perkusji są dodatkiem do jeszcze głębszego wyrażania emocji, jakie towarzyszą wykonawcy w przesyłanym ludziom tekście.
Co do wykonawców? To oni prawie zawsze piszą teksty. Jednego z moich idoli ( nie mówię, kto, bo nie o to w moim "artykule" chodzi) uważam za najlepszego poetę od czasów Szekspira. O, może skumulujmy się teraz na Szekspirze. Niewiele ludzi ma pojęcie, że każdy prawdziwy fan rocka jest za razem fanem prawdziwych poetów.
Na koniec, podsumowując chciałabym dodać coś o mnie. Moja pasja do teatru nie ma niby nic wspólnego z muzyką rockową, a jednak. Sami chyba wywnioskujecie, czemu.
TEATR + ROCK = MIŁOŚĆ DO POEZJI

Dziękuję


 

Offline

 

#3 2009-01-26 20:09:23

Battle angel

Administrator

3567200
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 122
Punktów :   

Re: Rock

Ech .... a ty z tym teatrem...... Ja krótko i na temat lubię rock, i kocham poezję ---------> więc i lubię Szekspira.


Per Aspera Ad Astra!

Offline

 

#4 2009-01-30 14:46:54

Magic Girl

nowicjusz

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 35
Punktów :   
WWW

Re: Rock

No Cio! heh ja jestem od teatru uzależniona


 

Offline

 

#5 2009-01-30 17:05:50

Battle angel

Administrator

3567200
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 122
Punktów :   

Re: Rock

tak.... tak


Per Aspera Ad Astra!

Offline

 

#6 2009-02-06 13:02:45

Chii

stały bywalec

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 62
Punktów :   

Re: Rock

HA HA 

Offline

 

#7 2009-03-13 11:28:54

Battle angel

Administrator

3567200
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 122
Punktów :   

Re: Rock

i z czego sie hahasz Chii?


Per Aspera Ad Astra!

Offline

 

#8 2009-03-15 19:52:43

Chii

stały bywalec

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 62
Punktów :   

Re: Rock

po prostu

Offline

 

#9 2009-03-21 19:18:18

Battle angel

Administrator

3567200
Call me!
Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 122
Punktów :   

Re: Rock

hi hi hehe po prostu ...


Per Aspera Ad Astra!

Offline

 

#10 2009-03-24 15:09:34

Chii

stały bywalec

Zarejestrowany: 2009-01-07
Posty: 62
Punktów :   

Re: Rock

takkk   

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sab.pun.pl www.ticlass.pun.pl www.zetateam.pun.pl www.rusinow.pun.pl www.fizole94.pun.pl